november 2020 | amandalarssons
  • Magazine
  • Bloggar
    • Nya bloggar
      • Design & inredning
      • Foto
      • Föräldraskap
      • Mode
      • Träning & hälsa
    • Topplistor
    • Foto
    • Föräldraskap
    • Mode
    • Träning & hälsa
  • Fler
    • Design & inredning
  • Topplistor
  • Skapa blogg
Gå till ,[object Object]
    • Profile
    • Categories
      • Collage, modetips
      • EVENTS
      • Frågor & svar
      • Inredning
      • MAT
      • OUTFIT
      • Okategoriserade
      • Paris
      • Redigeringstips
      • Resor
      • Samarbeten
      • Shopping
      • Skönhet
      • Träning
      • Videos
    • Archive
      • januari 2021
      • december 2020
      • november 2020
      • oktober 2020
      • maj 2020
      • april 2020
      • mars 2020
      • februari 2020
      • januari 2020
      • december 2019
      • september 2019
      • augusti 2019
      • juli 2019
      • juni 2019
      • maj 2019
      • april 2019
      • mars 2019
      • februari 2019
      • januari 2019
      • december 2018
      • november 2018
      • oktober 2018
      • september 2018
      • augusti 2018
      • juli 2018
      • juni 2018
      • maj 2018
      • april 2018
      • mars 2018
      • februari 2018
      • januari 2018
      • december 2017
      • november 2017
      • oktober 2017
      • september 2017
      • augusti 2017
      • juli 2017
      • juni 2017
      • maj 2017
      • april 2017
      • mars 2017
      • februari 2017
      • januari 2017
      • december 2016
      • november 2016
      • oktober 2016
      • september 2016
      • augusti 2016
      • juli 2016
      • juni 2016
      • maj 2016
      • april 2016
      amandalarssons
      amandalarssons
      Amanda

      Amanda heter jag, är 26 år gammal och bor utanför Stockholm. I min blogg får ni ta del av allt som jag älskar, mode, mat, inredning, resor, träning och såklart fotografi. Men även en del personliga lite djupare texter. Svårt att sticka ut bland alla andra bloggar, men jag hoppas ni vill följa just mig!


      För samarbeten: jaml@live.se

      Instagram: jennyamandalarsson

      • Instagram
      • Nouw
      • Snapchat

      Arkiv

      • januari 2021
      • december 2020
      • november 2020
      • oktober 2020
      • maj 2020
      • april 2020

      Kategorier

      • Collage, modetips
      • EVENTS
      • Frågor & svar
      • Inredning
      • MAT
      • OUTFIT
      • Okategoriserade
      • Paris
      • Redigeringstips
      • Resor
      • Samarbeten
      • Shopping
      • Skönhet
      • Träning
      • Videos

      Prenumerera

      Black week

      25 november 2020, 16:08OUTFIT, Samarbeten

      Det här inlägget innehåller reklam

      Black Week är igång för fullt, är det bara min mail som plingar typ 1 gång i minuten med något nytt erbjudande? Jag tänkte i alla fall passa på att dela med mig av några erbjudanden/samarbeten som jag just nu har på min Instagram (jennyamandalarsson), tänkte att det är lättare att jag samlar fler stycken här i ett inlägg, så att det blir lätt att hitta. Jag tänkte även göra ett inlägg på Black Friday/Black Weekend med mina favorit erbjudanden online, och saker jag kommer/skulle vilja klicka hem.


      Chiquelle - Just nu har Chiquelle 40% rabatt på ALLT med koden BLACKSHOPPING

      Sudio - Sudio har just nu 25% rabatt, och med min kod 10amanda får ni extra 10% rabatt!

      Ideal Of Sweden - De har just nu hela 50& på ALLT och med min kod extra5jennyamandalarsson får ni totalt 55% rabatt!

      Min fina stickade tröja/klänning kommer från Chiquelle, och stövlarna från Nelly.

      • Dela på Facebook
      • 4
      • Postad i: OUTFIT, Samarbeten

      Gillar

      Kommentarer

      Belysning

      22 november 2020, 15:37Inredning, Samarbeten

      Inlägget är i samarbete med lampan.se

      Jag har ju som ni vet ”nyligen” flyttat till en ny lägenhet (jag säger tydligen fortfarande nyligen fast jag redan bott här i nästan 4 månader). Men jag har fortfarande MYCKET kvar att inreda. Det ekar tomt på väggarna, och jag vill byta ut soffan, soffbordet och tv bänken, samt köpa en bokhylla och ett skrivbord.

      Men något av det viktigaste som inte heller är helt klart än, är nog belysningen speciellt taklampor. Jag behöver fortfarande en taklampa till sovrummet, en till vardagsrummet och en till köket. Det är med andra ord fortfarande ganska långt kvar innan min lägenhet är inredd så som jag vill ha den.

      Jag har dock några idéer i huvudet på vad jag skulle vilja ha för lampor, men det finns så många fina att det är svårt att välja just en.

      Här ovan ser ni 4 förslag som jag tyckte var väldigt fina att ha i köket, ovanför köksbordet. Jag älskar svart och guld/mässing. En ljuskrona med levande ljus likt den ovan hade vi (om den inte till och med är kvar) hemma hos min familj ovanför det lilla köksbordet där, under hela min uppväxt. Tycker det är så mysigt och fint med en sån lampa! Men även någon lite mer modern likt de andra 3 hade varit väldigt fint.

      Någon av dessa skulle jag vilja ha i vardagsrummet samt sovrummet, kanske nr 3 i sovrummet och någon av dom andra tre i vardagsrummet. Jag tycker alla är SÅ fina. Älskar den här typen av lampor, så fina. Man vill ju verkligen att lamporna ska vara en inredningsdetalj, och det blir det ju verkligen med dessa!Sen vill man ju såklart att lamporna ska passa ihop från rum till rum, och att ha flera utstickande lampor nära varandra kan ju bli lite mycket.. Så det gäller att välja smart. Vilka hade ni valt?

      • Dela på Facebook
      • 5
      • Postad i: Inredning, Samarbeten

      Gillar

      Kommentarer

      Define seamless tights

      7 november 2020, 10:58Samarbeten, Träning

      Inlägget innehåller reklam för Bellestore

      Om ni följer mig på instagram (jennyamandalarsson) så har ni redan sett dessa bilder, men för er som inte följer mig där så tänkte jag lägga upp dom här med. Jag publicerade alltså ett samarbete med Bellestore.se på min Instagram förra veckan (det här inlägget är inget samarbete dock, utan lägger endast upp det för att jag vill!).

      Fick hem dom här snygga tightsen från dom, och jag beställde faktiskt ett till par i en annan modell precis. Med min egen rabattkod jennyamanda20 (som ger er 20% rabatt), beställde jag ett par "scrunch butt tights" i en rosaröd färg, och det blev endast 166 kr för tights + frakt, hur billigt?! Skulle vilja beställa dessa tights i rosa samt i shorts modell också..

      Om ni går in på min instagram så har jag även lagt upp några filmsnuttar med övningar för ben & rumpa som jag brukar göra hemma, funderar på att lägga upp mer om träning på Instagram och på bloggen. Vad tror ni om det?

      • Dela på Facebook
      • 4
      • Postad i: Samarbeten, Träning

      Gillar

      Kommentarer

      Instagram @jennyamandalarsson

      Instagram jennyamandalarssonInstagram jennyamandalarssonInstagram jennyamandalarssonInstagram jennyamandalarssonInstagram jennyamandalarssonInstagram jennyamandalarssonInstagram jennyamandalarsson

      amandalarssons

      • Gå till Profil
      • Gå till Startsidan
      • Gå till RSS
      • Gå till Sitemap

      Blogga på Nouw

      • Skapa konto
      • Tjäna pengar på din blogg
      • Tagga produkter med Metapic
      • Flytta din blogg till Nouw

      Bloggar

      • Allmänt
      • Annat
      • Design & inredning
      • Foto
      • Föräldraskap
      • Hästar & ridsport
      • Mat & recept
      • Mode
      • Personligt
      • Resor & utland
      • Sport
      • Träning & hälsa

      Nouw

      • Magazine
      • Allmänna villkor
      • Sekretesspolicy
      • Kakor
      • Kontakta oss
      • Hjälp
      • Driftinformation
      • Build: 2021-02-15 15:41